8 MARCA – DZIEN KOBIET

W Dzień Kobiet słowa się niepotrzebne – wystarczy obsypać ukochaną kwiatami! Zasada jest jedna – należy umiejętnie dobrać bukiet. Poznajcie symboliczne znaczenie kwiatów – niektóre informacje mogą was zaskoczyć!

Anegdota o nazwie tulipan. Nazwa tulipan pochodzi od tureckiego słowa tulband, które oznacza materiał, z którego upina się turbany kształtem przypominające kielich tulipana. Anegdota głosi, że że tulipany swoją nazwę zawdzięczają nieporozumieniu językowemu w rozmowie Busbecq (ambasadora Ferdynada I żyjącego w latach 1522-1592) i znajomego Turka. Turcy mieli zwyczaj wpinać lale (kwiaty w języku tureckim) w zwoje turbanów. Widząc to zafascynowany samym kwiatem Busbecq zapytał „co to jest?” właściciela wskazując dłonią na tulipan w turbanie. Pytany Turek pomyślał o całym turbanie nie o kwiecie i odparł „tulband”.

Legenda o czerwonym tulipanie. Ze względu na kolor czerwony, tulipany są związane z uczuciem miłości.  Być może znaczenie tulipanów pochodzi od starej tureckiej legendy. Legenda ta mówi, że młody człowiek imieniem Farhad zakochuje się w pięknej dziewczynie Shirin.  Gdy Farhad dowiaduje się o tym, że Shirin została zamordowana, nie chce żyć. Z powodu bólu, zabił się, ale w miejscu, gdzie jego krew wylana czerwone tulipany wyrosły z ziemi. To dlatego wieczna i prawdziwa miłość są symbolizowane przez czerwone tulipany.

Symbolika w Feng Shui. Feng Shui mówi się, że jeśli przyozdobimy dom czerwonymi tulipanami mieszkaniec stanie się sławny i sława przyjdzie do niego szybciej. Tulipany mają przynieść również bogactwo oraz miłość.

Symbolika i kolory. Jak tulipany są w wielu różnych kolorach, każdy kolor ma swoją symbolikę.

Białe tulipany symbolizują czystość i niewinność. Są symbolem niewinności, nieskazitelnej czystości i raju. Wręcz je kobiecie, której chcesz sprawić szczery komplement i wyrazić, że często o niej myślisz.

Żółte tulipany są alegorią radości, oznaczają pogodne myśli i szczęście. Podaruj je jeśli chcesz wywołać uśmiech na twarzy ukochanej kobiety.

Pomarańczowe tulipany – mówią mam nadzieję, że coś między nami się wydarzy. Symbolizują pożądanie i pasję drugą osobą.

Fioletowy tulipan reprezentuje władzę królewską i wspaniałość, wyraża przebaczenie. W epoce Szekspira purpurowe tulipany są związane ze szlachtą. Tylko sam w sobie fioletowy kolor jest symbolem bogactwa, luksusu, mocy … i romansu. Fioletowe tulipany stanowią często wyborów w bukietach ślubnych i aranżacji sal weselnych.

Możemy wyrazić swoje uczucia dobierając odpowiedni kolor bukietu. A co jeśli chcemy powiedzieć o wielu uczuciach na raz? Czy dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie bukietu z rożnych kolorów kwiatów? Zamów swój bukiet w naszej kwiaciarni.